Meist

Ädala Perearstikeskus on asutatud 1995. aastal. Pakume kvaliteetset esmatasandi arsti- ja õendusabi tänapäevaste diagnostika- ja ravivõimalustega.
Meie eesmärk on tagada patsiendisõbralik keskkond ning kättesaadav ja professionaalne teenindus. Meie meeskonnas töötab 5 perearsti, 6 pereõde, füsioterapeut ja imikute/rasedate treener. Oleme õppebaasiks Tartu Ülikooli arstiteaduskonna tudengitele ja peremeditsiini residentidele ning Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli praktikantidele. 
Ädala Perearstikeskust on tunnustatud alates 2010 aastast kvaliteetse perearstikeskuse tiitliga.

Meie perearstikeskuses on patsientidel võimalus perearsti ja pereõe vastuvõtule registreerimiseks, retseptide pikendamiseks, haiguslehe lõpetamiseks, tervisetõendi taotlemiseks ja terviseteemaliste küsimuste esitamiseks kasutada e-Perearstikeskust https://www.eperearstikeskus.ee/patient/

Perearstikeskuste töökorraldus eriolukorra ajal

Riiklik otsus tõsta tervisesüsteemi valmisolek kõrgemale tasemele toob kaasa ajutised ja vajalikud muudatused kõikide tervishoiuasutuste töös. Alates 16.03.2020 on ümber korraldatud ka perearstide töö.

Töökorraldust on muudetud selleks, et välistada koroonaviirusnakkuse edasist levikut ja anda abi ohtlikus seisus inimestele. 

 • Kasutatakse igal võimalikul juhul kaugtöö võimalusi, kaasatakse lisapersonali. Kuigi telefoninumbreid helistamiseks on 1, vastab paralleelselt teie kõnedele mitu inimest. Jääge ootele või helistage hiljem uuesti.
 • Peatatud on perearstikeskuste plaanilised vastuvõtud ja ennetustegevus. Tervete imikute
  vastuvõtt jätkub (hoitakse eraldi nakkushaigetest).
 • Peatame täiskasvanute füsioteraapia, massaazi. Beebide võimlemine ja massaaz jätkub videokonsultatsiooni teel. Vt. Registreerimine.
 • Perearstikeskusse vastuvõtule kutsutakse vaid inimesed, kelle puhul on kahtlus, et tal on
  meditsiinilist sekkumist vajav seisund.
 • Töövõimetus- ja hoolduslehti saavad inimesed taotleda digitaalselt läbi Patsiendiportaali
  www.digilugu.ee.
 • Perearstikeskusesse palume pöörduda telefoni ja e-posti teel ja ainult tervisemuredega.
 • Vastuvõtule tuleku vajalikkuse otsustab telefoni vastu võtnud õde või arst.
 • Perearstikeskusse tohib kohale tulla ainult eelneval kokkuleppel ja õigeks ajaks. Kui jõuate varem, oodake õues.
 • Eriolukorras oleme esmaspäeviti ja neljapäeviti avatud 8.00- 16.00. Telefonile ja e-kirjadele vastame kuni 18.00.

COVID-19 suhtes testimine testimiskeskuse kaudu

Haigusjuht, mis vajab COVID-19 suhtes laboratoorset uurimist:

Eestis on täheldatud COVID-19 laialdane püsiv kohapealne levik ning sellest lähtuvalt muudab Terviseamet COVID-19 testimise strateegiat. Testitakse ainult sümptomitega (palavik, kuiv köha, hingamisraskused) patsiente, kes kuuluvad ühte viiest järgnevast rühmast:

Tõsiste krooniliste haigustega (südameveresoonkonna haigused (eriti hüpertensioon), diabeet, kroonilised kopsuhaigused, immuunpuudulikkus, kasvajavastast ravi saavad) patsiendid olenemata vanusest.

kõik üle ≥80 aastased patsiendid.

Tervishoiuasutuste töötajad (sh apteegi personal) ning kõik kiirabitöötajad, haiglate nakkushaiguste laboritöötajad ja hoolduspersonal. Samuti teised elutähtsate teenuste osutajad (Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Kaitseliit, Kaitsevägi, Maksu- ja Tolliamet, kes otseselt tegelevad kliendi teenindamisega).

Hooldekodude elanikud ja personal.

NB! Testimisvajaduse üle otsustab perearst/pereõde. Perearst koostab patsiendile anamneesi ja saatekirja COVID-19 testimisele.

COVID-19 koduse ravi juhend

Juhis lapsevanemale

Eakate kaitsmine